زمان انتشار: ۱۳۹۳ شنبه ۸ آذر ساعت 10:58 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۲/۲ ساعت 08:07    تعداد بازدید: 22341    کد مطلب: 9695

قابل توجه بیمه شدگان ارجمند صاحبان حرف و مشاغل آزاد ، اختیاری و خاص؛
آموزش گام به گام دریافت برگ پرداخت بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد، اختیاری و کارگران ساختمانی بصورت اینترنتی


کلیه بیمه شدگان ارجمند صاحبان حرف و مشاغل آزاد، اختیاری  و کارگران ساختمانی ، برای دریافت برگ پراخت بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد و خاص به نرم افزار ، تنظیم لیست بیمه و تهیه دیسکت نیازی ندراند بلکه فقط با داشتن رمز اینترنتی می توانند جهت دریافت برگ پرداخت مراحل زیر را انجام دهند:

ابتدا با ورود به سامانه صدور برگ پرداخت غیر حضوری به آدرس https://samt.tamin.ir صفحه زیر نمایش داده می شود:

کد ملی بیمه شده و رمز اینترنتی را وارد نمایید.

در صورتیکه صفحه تغییر رمز را مشاهده می کنید:

 

1- در سطر اول ، رمز اینترنتی چاپ شده را وارد نمایید.

2- در سطر دوم ، رمز دلخواه را وارد نمایید.( می توان از عدد و یا ترکیبی از حروف و عدد استفاده نمود.)

3-درسطر سوم ، رمز دلخواه را مجددا تکرار نمایید و بر روی گزینه " تغییر کلمه عبور" کلیک نمایید.

پس از ورود به سامانه ، از منوی " عملیات بیمه شدگان خاص " بر روی گزینه " درخواست برگ پرداخت" کلیک نمایید.

(مطابق شکل زیر)

 


در صفحه نمایش داده شده (شکل زیر)، مدت پرداخت را مشخص نموده و بر روی گزینه " ثبت درخواست " کلیک نمایید:

 


منظور از مدت پرداخت ؛ تعداد ماههایی است که برای پرداخت حق بیمه در نظر دارید. این مدت می تواند بین یک ماه تا اسفند ماه سال جاری باشد.

بعنوان مثال اگر حق بیمه خود را تا شهریور ماه پرداخت کرده باشید، می توانید مدت 6 ماه را انتخاب نمایید و یک برگ پرداخت شش ماهه برای ماههای 7 و 8 و 9و10 و11و12 صادر خواهد شد ولی پرداخت آن می بایست حداکثر تا تاریخ 1393/9/30 انجام پذیرد زیرا بین پرداخت قبلی حق بیمه و پرداخت مجدد آن بیش از 3 ماه نباید فاصله ایجاد شود.

اگر بیمه شده ای تا 3 ماه حق بیمه خود را پرداخت ننماید ، ارتباط وی با سازمان قطع شده و ادامه بیمه وی موکول به تسلیم درخواست مجدد و موافقت سازمان خواهد بود.

برای درک بهتر موضوع به این مثالها توجه فرمایید:

(فرض براینکه حق بیمه شهریور ماه پرداخت شده و ماه جاری ، مهرماه باشد)

اگر بخواهید حق بیمه را بصورت 1 ماهه پرداخت نمایید؛ بعنوان مثال حق بیمه مهرماه را پرداخت نمایید، برای دریافت فیش حق بیمه و پرداخت آن از اول مهرماه تا پایان آذر ماه مهلت دارید.

اگر بخواهید حق بیمه را بصورت 2 ماهه پرداخت نمایید؛ یعنی مهر و آبان را باهم پرداخت نمایید، برای دریافت فیش حق بیمه و پرداخت آن از اول مهرماه تا پایان آذر ماه مهلت دارید.

اگر بخواهید حق بیمه را بصورت 3 ماهه پرداخت نمایید؛ (منظور مهر و آبان و آذر می باشد) برای این سه ماه نیز از اول مهرماه تا پایان آذر ماه مهلت دارید.

به این نکته توجه داشته باشید؛ برای هرچندماه درخواست برگ پرداخت ، یک فیش صادر می شود و برای پرداخت آن (از آخرین ماه پرداختی) سه ماه مهلت دارید.

پس از وارد نمودن مدت پرداخت (ماه ) و ثبت درخواست ، برای دریافت فیش حق بیمه ، از منوی " عملیات بیمه شدگان خاص" بر روی گزینه " دریافت برگ پرداخت" کلیک نمایید:

در صفحه نمایش داده شده ( شکل زیر) به وضعیت درخواست توجه نمایید. پردازش درخواست شما معمولا چند دقیقه بطول می انجامد.

زمانی که سامانه در حال پردازش درخواست شما می باشد، وضعیت درخواست " در حال بررسی " را نشان می دهد و پس از آن " صدور" و یا " عدم صدور " نمایش داده می شود.

 

زمانی که وضعیت درخواست به حالت "صدور" تغییر یافت ، شناسه برگ پرداخت و مبلغ در لیست نمایش داده می شود. می توانید آنها را یادداشت نموده و بصورت غیرحضوری (عابربانک، سایت بانک رفاه وملت ، تلفن همراه و ثابت ) جهت پرداخت حق بیمه اقدام نمایید. البته می توانید برروی علامت ذره بین (آخرین ستون : امکانات) کلیک نموده و نسخه چاپی فیش حق بیمه را پرینت گرفته و آن را پرداخت نمایید.

توجه : در صورتی که وضعیت درخواست " عدم صدور  " باشد می توانید در ستون توضیحات ، علت آن را مشاهده نمایید. همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید تا زمانیکه فیش حق بیمه ی صادر شده ، پرداخت نشده باشد، برگ پرداخت بعدی صادر نخواهد شد.

با بستن مرور گر می توانید به کار خود پایان دهید.

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha